Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Zveme co nejvíce známých osobností YouTube a herní scény, fantastiky a médií, hosty z různých oborů. Tučně uvedení již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc.

Prosím respektujte hosty a pravidla velmi slušného chování vůči nim. Děkujeme.


Youtubeři, streameři a letsplayeři, hráči


Odborníci, vědci

Jakub Gemrot

Vystudoval teoretickou informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity a nyní se na této fakultě věnuje výuce, výzkumu a vývoji počítačových her. Spolupracoval na hře Mozkovna, je šéfprogramátorem výukové hry Československo 38-89 a hlavním organizátorem soutěže PogamutCup o nejlepší umělou inteligenci v Unreal Tournamentu. Rád sleduje herní indie scénu a věnuje se tvorbě umělé inteligence do různých her.


Jaroslav Kousal

*1979. Vystudoval v Brně přírodovědu, doktorát složil na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje jako odborný asistent na katedře makromolekulární fyziky MFF UK a publikuje odborné články ze svého oboru. Dlouhodobě se zajímá o kosmonautiku a science-fiction, je členem Kosmo klubu a přednáší o kosmonautice na jeho i dalších akcích.


Dušan Majer

Popularizátor kosmonautiky z Jihlavy, zakladatel specializovaného portálu www.kosmonautix.cz, který se snaží ukázat krásy letů do kosmu široké veřejnosti. Je autorem pořadu Dobývání vesmíru, který už téměř dva roky vychází na internetové televizi Stream.cz. Když nepopularizuje kosmonautiku, rád si zahraje fotbal, má rád dobré jídlo a spánek.


Spisovatelé, redaktoři, výtvarníci

Jan Kotouč   

Jeden z předních současných českých autorů sci-fi. Jeho prvotina Pokračování diplomacie vyšla v 2009, od té doby napsal řadu dalších románů, převážně z žánru military sci-fi a space opery (cyklus Centrální impérium, Sektor Hirano) a alternativní historie (cyklus České země). Je jedním z mála českých autorů, kdo prorazil na anglicky mluvící trh. Kromě psaní pořádá kurzy tvůrčího psaní, učí na vysoké škole a vede literární linie na českých conech.


Míla Linc

* 1982 v Praze. K fantastice se dostal přes historii. Pracuje v Městské knihovně v Praze a ve volném čase píše. První povídka mu vyšla v patnácti a od té doby pravidelně publikuje a vydává knihy (Stín černého hvozdu, Mark Stone, Středověký svět 1 a 2, Mrtví muži netančí,...). Kromě psaní se zabývá historií, šermem a podporou diverzity českých pivovarů. Organizuje malé cony v Městské knihovně. Organizoval Parcon 2016.


Petra Neomillnerová

Spisovatelka a grafička na volné noze (ateliér Loba) se narodila v roce 1970. Vystudovala knihovnickou školu. V posledních letech uspěla s řadou svých povídek a knih, zejména o Tině Salo (chystá se i zfilmování). Píše poezii, je autorkou povídkových sbírek Vlastní krev a Hry na bolest, knih Magické kameny, Magie lásky, Nakažení, Sladká jak krev a povídek ve sbornících a časopisech.
 


Josef Pecinovský

Narozen ve Varnsdorfu. SPŠ chemická, Ostrava. Dělník, provozní mistr a mistr odborné výchovy v SEPAP Štětí. Od 1990 učitel informatiky SOU Štětí. Nyní v důchodu. První povídku Signály zmlkly publikoval 1963 ve VTM. Publikuje od 1984 v časopisech a fanzinech, od 1990 knižně. Psal i pod pseudonymy (Bernard Ant, Bruce Newman). Napsal přes 20 počítačových příruček. Cena Karla Čapka (Mlok) 1986, 1987.


Jiří W. Procházka

Spisovatel (mj. série Jan Francis Kovář), pochází z Kutné Hory. Pracoval jako tiskařský dělník a programátor, od roku 1992 je soukromým podnikatelem v oblasti software. V roce 1994 se oženil s Jitkou Matejzíkovou a má s ní syna Ondřeje (1990). Mezi jeho zájmy patří alternativní rocková hudba. Účastnil se úspěšně řady soutěží, píše fantasy i cyberpunk.
 


Isabel Stainsby

Isabel Stainsby je profesionální překladatelka z češtiny, slovenštiny, němčiny a francouzštiny. Studovala němčinu a češtinu se slovenštinou na Cambridgské univerzitě. Do angličtiny přeložila román Jana Kotouče Hranice impéria, její první přeložený román, a už pracuje na dalším dílu. Žije v Glasgow s manželem a chrtem.