Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Novinky FF 2018

Hlavní novinky Festivalu fantazie 2018

Postupně přidáváme novinky pro letošní 23. ročník FF.

č. 1: Změny na recepci

Přihlašování = nákup vstupenek a služeb bude on-line i v průběhu FF.

Místo číselného kódu jsme začali používat QR kód pro rychlejší odbavení.

Snižujeme slevu za nákup vstupenek předem. Růst nákladů (nájmy, práce, administrativa, opravy) je brutální.

Prodej placek, plakátů, infobrožur a upomínkových předmětů vracíme ke stolu s prodejem místenek.

Upravili jsme podmínky pro změny přihlášek.

č. 2: Změny v programu

Letos opět "jen" desetidenní FF. Nově zařazujeme programovou linii věnovanou cosplayi, ve středu 4.7. O den se prodlužuje Broadway Con, většina ostatních linií se o něco zkracuje.

Rekonstrukce KD Junior se odkládá na rok 2019, nicméně v KD Junior je řada změn, například výtah, změna vchodu do hoFFpůdky a další.

Přísný zákaz vylepování čehokoliv v KD Junior, kromě k tomu určených nástěnek, bílé stěny zvenčí čajoFFny a kachlíků na WC!

Zveme jen jednoho herce, ale pokud pozvání nepřijme, nebudeme zvát náhradu. Organizačně a finančně je to velmi náročné, ale bohužel dlouhodobě je zájem o program s herci až na výjimky nízký.

Partnerem FF se stane Blackfire Entertainment, najdete v deskoherně na polovinu FFka.

č. 3. Změny ubytování

Hotel Vysočina, hotel Fantazie i Obchodní akademie zdražují od roku 2012, Thang Long i ZŠ Smetanova zdražují každoročně, Bene zdražilo loni, takže bohužel musíme zdražit i my.

V hotelu Vysočina nebudou k dispozici pokoje kategorie internát, čekáme na informaci, zda budou rekonstruované na kategorii ubytovna.

Změnili jsme způsob účtování za Bene, cena je už standardně za jednu postel jako u ostatních ubytovacích kapacit, pro jednoduchost. Ale samozřejmě to nic nemění na tom, že tam ubytujeme jen dva. Jeden pokoj je čtyřlůžkový, ten jsme přeřadili do kategorie hotel+ a musí být obsazen celý.

V ZŠ Smetanova i letos bude probíhat rekonstrukce, prostřední budova a průchod ze staré ke sprchám budou nedostupné. Tedy stará budova bude přeřazena dočasně do kategorie spacák, do sprch se bude muset venkem. Třídy prostřední budovy nahradí třídy v OA. Gymnázium letos vůbec nevyužijeme.

V hlavním sále hotelu Fantazie budou spacáky za stejnou cenu jako v Aréně. Lůžka v malých sálech zůstávají.

V hotelu Fantazie jsme opravili odpady v nových sprchách a WC, chceme rekonstruovat další 2 pokoje (včetně výměny oken) a vyměnit okna v dalších 4 pokojích.

č. 4. Změny v občerstvení a stravování

Kuřecí stehno v naší nabídce vařených jídel nahrazujeme buřtgulášem, hovězí guláš a mexické fazole i odpolední polévky zůstávají.

Opékané prase bude letos jen jednou uprostřed týdne.

Posílíme personálně biFFtro nahoře v hale, rozšíříme jeho nabídku.

Zavádíme systém vyvolávání hotových jídel pomocí TV obrazovky. Detaily ještě řešíme.

Jídla v Obchodní Akademii lze objednat pouze předem na dny od soboty do soboty včetně, nelze je dokoupit na místě. Na závěrečnou neděli už OA nevaří, my rovněž nenabídneme vařená jídla, jen standardní nabídku (a dost možná ne v plné šíři).

Připomínáme zákaz konzumace občerstvení v kinosále s výjimkou popcornu, slaných tyčinek a nápojů v uzavřených pet lahvích či uzavřených kelímcích (ale ne čokoláda a káva!).